YHTEYS

Myynti 040 450 3910    sales@buildercom.fi

MYYNTI JA ASIAKKUUDET

040 450 3910 • sales@buildercom.fi

Asiakkuus- ja myyntitiimin johtaja. Yli 20 vuoden kokemus kiinteistöylläpidon ratkaisuiden käyttöönotoista, kehittämisestä sekä myynnistä.

Petri Salo
Johtaja, asiakkuuksien hallinta ja myynti

0400 425 939
petri.salo@buildercom.fi

Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

Heikki Rouhesmaa
Toimitusjohtaja

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

Avainasiakaspäällikkönä ja asiantuntijana vastaan nimetyistä asiakkuuksista. Erityisosaamisena rakennuttamisen tiedonhallinta ja ohjelmistojen käyttöönotot sekä käytönaikaisen toiminnan kehittäminen asiakkailla.

Osmo Knaappila
Key Account Manager, Senior Specialist

040 841 9932
osmo.knaappila@buildercom.fi

Nimettyjen asiakkuuksien hoito sekä teollisuuden ja infra-rakentamisen vastuu. Pitkän linjan kokemus rakennuttamisen sekä ohjelmistojen parissa.

Karri Suominen
Key Account Manager

040 510 4242
karri.suominen@buildercom.fi

Vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta pääkaupunkiseudulla. Lähes 20 vuoden työhistoria rakennusalan ja ohjelmistojen asiantuntijatehtävissä.

Anssi Saarinen
Key Account Manager

040 086 8003
anssi.saarinen@buildercom.fi

Olen rautainen myynnin ammattilainen ja minulla on yli 10 vuoden kokemus kiinteistönpidon ratkaisuista, sekä asiakkuuksien hoidosta.

Miika Eriksson
Account Manager

040 073 9085
miika.eriksson@buildercom.fi

Account managerina vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta. Erityisosaamisena ylläpidon puolen ratkaisut!

Jussi Tarvainen
Account Manager

040 557 8015
jussi.tarvainen@buildercom.fi

Vastaan Buildercomin palveluiden myynnistä. Vahva ohjelmistoalan asiantuntemus ja laaja-alainen kokemus ratkaisumyynnin parissa.

Juha Eronen
Account Manager

040 922 1245
juha.eronen@buildercom.fi

Buildercomin markkinointi ja viestintä Jyväskylästä käsin. Toimin lisäksi some- ja tapahtumavastaavana.

Iina Puikkonen
Markkinointikoordinaattori

040 922 0459
iina.puikkonen@buildercom.fi

Koulutukset

Pekka Rohula
Järjestelmäasiantuntija

040 809 4504
pekka.rohula@buildercom.fi

Vastuulleni kuuluu Buildercomin tuotteiden käyttäjäkoulutukset, sekä tietyt asiantuntijatehtävät.

Asiakaspalvelu

040 450 3960

Palveluajat: ma–pe klo 8–16

support@buildercom.fi

Asiakaspalvelutiimin vetäjä. Lisäksi toimin Buildercomin työsuojelupällikkönä. Sydäntä lähellä on asiakastyytyväisyys sekä henkilöstön hyvinvointi.

Mikko Toivola
asiakaspalvelupäällikkö

040 521 6033
mikko.toivola@buildercom.fi

Asiakasvastuuhenkilön tärkein tehtävä on varmistaa, että asiakkaamme saa täyden hyödyn hankkimistaan palveluista.

Petri Salo, asiakkuus- ja myyntijohtaja

Ohjelmistokehitys

Tuotekehitystiimin vetäjä. Lisäksi vastuulleni kuuluu palvelinpalvelujen vetovastuu ja toimin yrityksen tietoturvapäällikkönä.

Ossi Jormakka
tuotekehitysjohtaja

040 778 5828
ossi.jormakka@buildercom.fi

HALLINTO

Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

TOIMITUSJOHTAJA
Heikki Rouhesmaa

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

Vastaan yrityksen liiketoimintaan liittyvistä kehityshankkeista ja yhteiskuntavastuu-raportoinnista.

LIIKETOIMINTAKEHITYS
Juha Aspinen, johtaja

040 450 3951
juha.aspinen@buildercom.fi

Palvelupäällikkönä vastaan Buildercomin tarjoamien palveluiden eheästä ja virheettömästä toiminnasta.

PALVELUPÄÄLLIKKÖ
Janne Aspinen

040 773 4984
janne.aspinen@buildercom.fi

HALLITUS

Thomas Ramsay
Hallituksen puheenjohtaja

Juha Aspinen
Hallituksen jäsen

Marc Bouvier
Hallituksen jäsen

Bo-Erik Ekström
Hallituksen jäsen

Tuula Pitkänen
Hallituksen varajäsen

Heikki Rouhesmaa
Toimitusjohtaja

Ota yhteyttä osaavaan myyntitiimiimme,
niin palaamme nopeasti asiaan!

TOIMIPISTEET

Jyväskylä
Mattilanniemi 6-8
40100 Jyväskylä

Vantaa
Äyritie 12 A
01510 Vantaa

info@buildercom.fi

LASKUTUS

Y-tunnus: 2463542-2
PL 5018, 70701 Kuopio

laskutus@buildercom.fi

VERKKOLASKUTUSTIEDOT

OVT: 003724635422
Operaattori: Ropo Capital Oy (003714377140)