Informationshantering för den byggda miljön.

Sales 040 450 3910    sales@buildercom.fi

FASTIGHETSFÖRVALTNING

Målportal som möjliggör hantering av fastigheternas livscykelinformation.

BYGGENTREPRENAD

Informationstjänst för byggande.

UNDERHÅLL

Informationstjänst för fastighetsunderhåll.

Våra tjänster svarar mot dina informationshanteringsbehov under fastighetens hela livscykel.

Buildercom Oy – pålitlig expert inom informationshantering

Buildercom Oy som grundades år 2000 är specialiserat på informationshanteringslösningar inom fastighetsunderhåll och byggande. Vi erbjuder SaaS-baserade programvarutjänster för verksamhetseffektivisering både till företag och offentliga samfund.

Vår huvuduppgift är att hjälpa våra kunder att utveckla sin affärsverksamhet inom fastighets- och byggnadsbranschen till att bli mer effektiv samt mer lönsam med hjälp av informationsteknologi. Våra tjänster hjälper våra kunder att uppnå betydliga kostnadsbesparingar både vid byggnadsprojekt och inom fastighetsförvaltning.

Över
400

fastighetsägare och byggherrar som våra kunder

Över
10 000

fastighetsobjekt i vår tjänst

Över
12 000

projektbanker i vår tjänst

Över
8 000

företag anslutna till vår tjänst

Över
50 000

användare i vår tjänst

Vi är en stark och pålitlig kompanjon för informationshantering i hela den byggda miljön.

asiantuntijat_1

VERKSTÄLLANDE DIREKTÖR
Heikki Rouhesmaa

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

CHEF, HANTERING AV KUNDRELATIONER OCH FÖRSÄLJNING
Petri Salo

040 450 3936
petri.salo@buildercom.fi

KUNDTJÄNSTCHEF
Mikko Toivola

040 521 6033
mikko.toivola@buildercom.fi

PRODUKTUTVECKLINGSCHEF
Ossi Jormakka

040 778 5828
ossi.jormakka@buildercom.fi

 

SERVICECHEF
Janne Aspinen

040 773 4984
janne.aspinen@buildercom.fi

Kontakta vårt
kunniga försäljningsteam.

Verksamhetsställena

Jyväskylä
Mattilanniemi 6-8
40100 Jyväskylä, Finland

Vantaa
Örevägen 12 A
01510 Vanda, Finland

info@buildercom.fi

Fakturering

FO-nummer: 1619557-8
Box 5018, 70701 Kuopio

Nätfaktureringsuppgifter

Operatorkod: 003714377140
EDI: 003716195578
IBAN: FI50 5290 0220 0745 28
BIC: OKOYFIHH