MYYNTI JA ASIAKKUUDET

040 450 3910sales@buildercom.fi

Asiakkuus- ja myyntitiimin johtaja. Yli 20 vuoden kokemus kiinteistöylläpidon ratkaisuiden käyttöönotoista, kehittämisestä sekä myynnistä.

Petri Salo
Johtaja, asiakkuuksien hallinta ja myynti

0400 425 939
petri.salo@buildercom.fi

Buildercomin toimitusjohtaja. Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

Heikki Rouhesmaa
Toimitusjohtaja

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

Anssi Saarinen

Vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta pääkaupunkiseudulla. Lähes 20 vuoden työhistoria rakennusalan ja ohjelmistojen asiantuntijatehtävissä.

Anssi Saarinen
Key Account Manager

040 086 8003
anssi.saarinen@buildercom.fi

Key account managerina vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta. Erityisosaamisena ylläpidon puolen ratkaisut!

Jussi Tarvainen
Key Account Manager

040 557 8015
jussi.tarvainen@buildercom.fi

Vastaan Buildercomilla uusasiakashankinnasta. Pitkän linjan kokemus kiinteistönpidon ratkaisujen parissa.

Miika Eriksson
Key Account Manager

040 073 9085
miika.eriksson@buildercom.fi

Vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta varmistaen, että asiakkaamme saavat täyden hyödyn hankkimistaan palveluista.

Pekka Rohula
Key Account Manager

040 809 4504
pekka.rohula@buildercom.fi

Asiakaspalvelu

09 427 20850

Palveluajat: ma–pe klo 8–16

support@buildercom.fi

Asiakaspalvelutiimin vetäjä. Lisäksi toimin Buildercomin työsuojelupällikkönä. Sydäntä lähellä on asiakastyytyväisyys sekä henkilöstön hyvinvointi.

Mikko Toivola
Asiakaspalvelupäällikkö

040 521 6033
mikko.toivola@buildercom.fi

Buildercomilla toimintatapaan kuuluu, että jokaisesta asiakkaasta huolehtii nimetty asiakasvastuuhenkilö, jonka tärkein tehtävä on varmistaa, että asiakkaamme saa täyden hyödyn hankkimistaan palveluista. Puhumme samaa kieltä asiakkaan kanssa, sillä asiakkuuksia hoitavat meillä kiinteistö- ja rakennusalan ammattilaiset.

Petri Salo, asiakkuus- ja myyntijohtaja

HALLINTO

Buildercomin toimitusjohtaja. Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

TOIMITUSJOHTAJA
Heikki Rouhesmaa

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

Vastaan yrityksen liiketoimintaan liittyvistä kehityshankkeista ja yhteiskuntavastuu-raportoinnista.

LIIKETOIMINTAKEHITYS
Juha Aspinen, johtaja,
yli-insinööri, RI

040 450 3951
juha.aspinen@buildercom.fi

Palvelupäällikkönä vastaan Buildercomin tarjoamien palveluiden eheästä ja virheettömästä toiminnasta.

PALVELUPÄÄLLIKKÖ
Janne Aspinen

040 773 4984
janne.aspinen@buildercom.fi

Talouspäällikkönä vastaan Buildercomin taloushallinnon toteuttamisesta ja kehittämisestä kokonaisvaltaisesti.

TALOUSPÄÄLLIKKÖ
  Sanna Mikkilä

050 320 3033
sanna.mikkila@buildercom.fi

HALLITUS

Oscar Bjursten
Hallituksen puheenjohtaja

Tom Salokanto
Hallituksen jäsen

Catarina Drott
Hallituksen jäsen

Heikki Rouhesmaa
Toimitusjohtaja

TOIMIPISTEET

Jyväskylä
Mattilanniemi 6-8
40100 Jyväskylä

Helsinki
Fredriksberginkatu 2
00240 Helsinki

info@buildercom.fi

LASKUTUS

Y-tunnus: 2463542-2

OVT: 003724635422
Operaattori: 003714377140 (Ropo Capital Oy)

laskutus@buildercom.fi

Ota yhteyttä asiantuntijoihimme,
niin palaamme nopeasti asiaan!