MYYNTI JA ASIAKKUUDET

040 450 3910sales@buildercom.fi

Asiakkuus- ja myyntitiimin johtaja. Yli 20 vuoden kokemus kiinteistöylläpidon ratkaisuiden käyttöönotoista, kehittämisestä sekä myynnistä.

Petri Salo
Johtaja, asiakkuuksien hallinta ja myynti

0400 425 939
petri.salo@buildercom.fi

Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

Heikki Rouhesmaa
Toimitusjohtaja

040 773 6472
heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

Anssi Saarinen

Vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta pääkaupunkiseudulla. Lähes 20 vuoden työhistoria rakennusalan ja ohjelmistojen asiantuntijatehtävissä.

Anssi Saarinen
Key Account Manager

040 086 8003
anssi.saarinen@buildercom.fi

Key account managerina vastaan nimettyjen asiakkuuksien hoidosta. Erityisosaamisena ylläpidon puolen ratkaisut!

Jussi Tarvainen
Key Account Manager

040 557 8015
jussi.tarvainen@buildercom.fi

Vastaan Buildercomilla uusasiakashankinnasta. Pitkän linjan kokemus kiinteistönpidon ratkaisujen parissa.

Miika Eriksson
Key Account Manager

040 073 9085
miika.eriksson@buildercom.fi

Ota yhteyttä asiantuntijoihimme,
niin palaamme nopeasti asiaan!

    Buildercomin markkinointi ja viestintä Jyväskylästä käsin. Toimin lisäksi some- ja tapahtumavastaavana.

    Iina Puikkonen
    Markkinointikoordinaattori

    040 922 0459
    iina.puikkonen@buildercom.fi

    Koulutukset

    Vastuulleni kuuluu Buildercomin tuotteiden käyttäjäkoulutukset, sekä tietyt asiantuntijatehtävät.

    Asiakaspalvelu

    09 427 20850

    Palveluajat: ma–pe klo 8–16

    support@buildercom.fi

    Asiakaspalvelutiimin vetäjä. Lisäksi toimin Buildercomin työsuojelupällikkönä. Sydäntä lähellä on asiakastyytyväisyys sekä henkilöstön hyvinvointi.

    Mikko Toivola
    Asiakaspalvelupäällikkö

    040 521 6033
    mikko.toivola@buildercom.fi

    Buildercomin asiakaspalvelun asiantuntijat

    Buildercomilla toimintatapaan kuuluu, että jokaisesta asiakkaasta huolehtii nimetty asiakasvastuuhenkilö, jonka tärkein tehtävä on varmistaa, että asiakkaamme saa täyden hyödyn hankkimistaan palveluista.

    Petri Salo, asiakkuus- ja myyntijohtaja

    Ohjelmistokehitys

    Tuotekehitystiimin vetäjä. Lisäksi vastuulleni kuuluu palvelinpalvelujen vetovastuu ja toimin yrityksen tietoturvapäällikkönä.

    Ossi Jormakka
    Tuotekehitysjohtaja,
    tietoturvapäällikkö

    040 778 5828
    ossi.jormakka@buildercom.fi

    HALLINTO

    Laaja kokemus ohjelmisto- ja palveluliiketoiminnan johtamisesta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

    TOIMITUSJOHTAJA
    Heikki Rouhesmaa

    040 773 6472
    heikki.rouhesmaa@buildercom.fi

    Vastaan yrityksen liiketoimintaan liittyvistä kehityshankkeista ja yhteiskuntavastuu-raportoinnista.

    LIIKETOIMINTAKEHITYS
    Juha Aspinen, johtaja,
    yli-insinööri, RI

    040 450 3951
    juha.aspinen@buildercom.fi

    Palvelupäällikkönä vastaan Buildercomin tarjoamien palveluiden eheästä ja virheettömästä toiminnasta.

    PALVELUPÄÄLLIKKÖ
    Janne Aspinen

    040 773 4984
    janne.aspinen@buildercom.fi

    Talouspäällikkönä vastaan Buildercomin taloushallinnon toteuttamisesta ja kehittämisestä kokonaisvaltaisesti.

    TALOUSPÄÄLLIKKÖ
      Sanna Mikkilä

    050 320 3033
    sanna.mikkila@buildercom.fi

    HALLITUS

    Thomas Ramsay
    Hallituksen puheenjohtaja

    Juha Aspinen
    Hallituksen jäsen

    Olle Matto
    Hallituksen jäsen

    Bo-Erik Ekström
    Hallituksen jäsen

    Olli Husgafvel
    Hallituksen jäsen

    Tuula Pitkänen
    Hallituksen varajäsen

    Heikki Rouhesmaa
    Toimitusjohtaja

    TOIMIPISTEET

    Jyväskylä
    Mattilanniemi 6-8
    40100 Jyväskylä

    Helsinki
    Fredriksberginkatu 2
    00240 Helsinki

    info@buildercom.fi

    LASKUTUS

    Y-tunnus: 2463542-2

    OVT: 003724635422
    Operaattori: 003714377140 (Ropo Capital Oy)

    laskutus@buildercom.fi